Oyçaysan

Resim ayarlanmamış

Kimileri kariyerine erken yaşlarda başlar. Biz de kariyerimize 1985 yılında, doğar doğmaz başladık. Çünkü o yıl Türkiye'de, çay üretiminde tekelin kalktığı, rekabet kurallarının Avrupa standartlarına göre düzenlendiği bir yıldı.

Artık önemli bir görevimiz vardı. Çünkü Karadenizliydik, iflah olmaz çay tiryakileriydik. Bu görevi layıkıyla yerine getirebilmenin şartlarına da sahiptik: Köklü bir gelenek, mükemmel bir damak zevki, seçkin bir ekip ve her zaman kaliteyi gözeten üretim tesisleri. Vizyonumuz ve misyonumuz da belliydi. Biz yalnızca kendimizin içeceği mükemmel kalitedeki çayı, aynı titizlik ve özenle milyonlar için yapacaktık. 

Ve başarı peşi sıra, bir anlamda kendiliğinden geldi. Kariyer basamaklarını 1987 yılında tüketiciyle buluştuğumuzda emin adımlarla tırmanmaya başlamış olduk. Bugün geldiğimiz noktada, çaylarımızı yüksek standartlarda işlediğimiz 5 fabrika, 1 çay ve 1 şeker paketleme tesisiyle birlikte yıllık 18 bin 500 ton yaş çay işleme kapasitesine sahip sektörün ileri gelen markalarından biriyiz. Dökme, bardak ve demlik poşet siyah çaylarımızdan bitki, meyve, yeşil ve form çaylarımıza, beyaz ve esmer şekere kadar Ofçay markalı onlarca çeşide sahibiz. Dökme çayın ustası olarak tanımlanıyor ve yeniliklerin öncüsü olarak gösteriliyoruz. Bütün bunların nedeni köklü bir geçmişten geldiğimiz içindir. Ofçay olarak hep şuna inandık: "Geçmişi bilmeden ve ona sahip çıkmadan, geleceği kuramazsınız." Yenilik yapabilmemiz, çay tiryakilerinin hem kalbini kazanan hem aklına yatan ürünleri geliştirebilmemiz tam da bu felsefeden geçiyor. 

Bu yaklaşımla iplik dikişli poşet çay teknolojisini Türkiye'de ilk biz uyguladık. Kış Çayı'nı ilk biz ürettik. Ülkemizi, hem içeriği hem de biçimiyle standart demlik poşetlerden farklı olan "köşeli demlik poşetle" tanıştırdık. İçine yalnızca gerçek dökme siyah çay koyduğumuz köşeli demlik poşetli ürünlerimiz tüketicilerimizden büyük ilgi ve iltifat gördü. Damaklarda geleneği yaşatırken, yaşam biçiminde de yenilikler yaratmış olduk. Ne mutlu ki Ofçay, bir yandan çağımızın gerektirdiği yeniliklerin öncüsü olurken, diğer yandan da geleneksel dökme çay ürünleriyle her zaman örnek gösteriliyor. Tüketicisiyle Ofçay arasında böylesine ayrıcalıklı bir bağ oluşuyor.